مقالات

بررسی دستگاه مروارید زن یا دستگاه پانچ مروارید

– دستگاه مروارید زن چیست؟

مروارید زن که با نام هایی چون پانچ مروارید، مروارید چسبان و مروارید  کوب نیز نامیده میشود، ماشینی است جهت الصاق مستقیم مروارید بر روی انواع منسوجات و پارچه. در این دستگاه ، کاربر مکان مورد نظر بر روی منسوجات را مشخص نمودن و دستگاه مروارید را بدون نیاز به دوخت و با استفاده از میخ مربوطه بر روی آن نقاط الصاق میکند.

– کاربردهای مروارید زن 

دستگاه مروارید زن  قابلیت الصاق انواع  مروارید های گرد، در پنج اندازه ۴-۵-۶-۸و ۱۰ را دارا میباشد. این دستگاه اولین دستگاه با قابلیت پانچ مروارید بر روی محصولات آماده شده بوده و همچنینی امکان افزودن میز به منظور مروارید کاری بر روی محطولات دوخته نشده و یا پارچه های بلند نیز دارا میباشد.

مروارید کاری چگونه انجام می شود

مروارید و میخ مربوطه در مخزن دستگاه ریخته میشود. محل الصاق مروارید با استفاده از نشانگر لیزری مشخص شده است و کاربر با قرار دادن محصول در قسمت مربوطه، پدال دستگاه را فشار میدهد و دستگاه به صورت اتوماتیک مروارید را با استفاده از میخ بر روی محصول الصاق مینماید .
در کل در این دستگاه اپراتور همانند چرخ خیاطی تنها فرمان را از طریق پدال داده و با جابجا نمودن محصول نسبت به الصاق مروارید در مکان های مشخص اقدام میکند.

موارد استفاده مروارید

  • به صورت کلی مروارید به صورت طرحی مستقل و یا به صورت افکتی برای انواع چاپ مورد استفاده قرار میگیرد که موجب جذابیت بیشتر محصول میگردد.
  • مروارید برای انواع پوشاک شامل تیشرت، روسری، چادر، جوراب، پلیور، شلوار، لباس محلی و …
  • برای انواع منسوجات شامل پرده، منسوجات نبافته، پارچه مبلمان، کالای خواب و …
  • برای انواع صنایع چرم و چرم مصنوعی شامل کیف، کفش، دمپایی، کمربند و …
  • و برای بسیاری دیگر قابل استفاده می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.